31 Mart 2012 Cumartesi

Anadolu Hayat, Demirhayat bireysel emeklilik birikim sigortasıUzun bi raradan sonra sevgiler saygılar.

Saygıdeğer okuyucularım.

Bugün size bahsedeceğim şey Anadolu hayat, Demirhayat vebenzeri sigorta şirketlerinin birikim sigortası poliçelerine değineceğim.Bundan iki yıl evvel para biriktirebilirim belki diye kendimi anadolu hayat dövize endeksli birikim sigortası sigorta ettirdim.

Ayda 40$ ödüyordum, 1.yılın sonunda otomatik arttırım ile 44$ a çıktı ve her yıl otomatik artması gerektiğini öğrendim. sonra araştırdım bu tür sigorta şirketlerinin ödediğiniz paranın bir kısmını gider olarak kesip diğer kısmını sizin namınıza biriktirdiğini öğrendim..

ozaman ayrılmak istedim ve sigorta şirketine başvurdum.. 2 yıl dolmadan kesinlikle ayrılamayacağımı belirttiler 2.yılın dolmasını iple çektim ve ayrılma dilekçemi verdim.. hesapladığım otomatik artışla beraber ödediğim para 1000$ civarındaydı.   ayrılma işlemleri hızlı gerçekleşti ve 600 küsür dolar karşılığı para bana iade edildi.

nedeni %25 gelir vergisi kesintisi ve paranın belli bir kısmının sigortacılık giderlerine ayrılması.. velhasıl 10 yıl para biriktirseydim ödediğim paradan yine gelir vergisi kesilecek ve zarar etmiş olacaktım nitekim herkes zarar ediyor kar eden yok.

dolandırıcılığın kanuni yoldan yapılması işte bu olsa gerek.

Aynı yıl Demirhayat sigortasından Euro bazında sigorta ettirmiştim kendimi 1200 euro yu 2 yılın sonunda 600 euro olarak geri aldım aynı şekilde zarar ettim.

Demirhayattan bana telefonda şu söylendi istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. :) gülüyorum bu firmalara. kesinlikle aldanmayın. Bu tür sigorta paketleri tamamen fuzuli şeyler. sakın aldanmayın..

Kadınlara emeklilik, 10 yılda emeklilik, maaş bağlama, ucuz emeklilik vaatleriyle insanların aklı çeliniyor ama 2 yıl sonra pes ediyorsunuz, oyuna gelmeyin 40 Lira maaş bağlanan insanları görüyorum.. ödediğiniz paradan sigorta şirketlerine kar yaptırmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder