27 Kasım 2012 Salı

Monitör Kapanıyor Ama Fanlar çalışmaya devam ediyor ?

Yaklaşık 1 ay önce bu sorun ortaya çıktı. Bu süre içinde herhangi bir yabancı program yüklememiş olmama rağmen başlıkta da belirttiğim gibi pcyi kapat diyorum ister alt+f4+k/enter vs, ister mouse yoluyla deniyim windows kapanıyor diyo hemen akabininde monitör kapanıyor ama kasa oldugu gibi ekran kartı fanından tutunda işlemcisinden tüm fanlarına kadar takır takır çalışmaya devam ediyor. hemen burda bir parantez açmak gerekir şöyle ki arkadaşlar; ben pc yi normal bir şekilde her zamanki gibi açıp internet kullanımını yapıp veyahut normal online olmayan bir oyuna girip çıktıktan sonra pc yi kapatmak istediğimde pc sorun çıkartmadan kapanıyor. Ama gelgelelimki online bir oyuna giriş yaptıktan hemen sonra oyundan çıkıyorum kapatmayı deniyorum ne gariptirki işte o zmn pc kapanmıyor dediğim sorun ortaya çıkıyor. Format attım tekrar xp yükledim durum aynı, win 7 yükledim şu anda o yüklü yine değişmedi aynı. Gerçi win 7 yüklediğim gün online oyuna girip çıktıgımda ilk 3 denemede pc kapandı bende sorun çözüldü sandım. 4. denemede kardeşime pc kapat dedim kapanmadı dedi geldim baktım yine monitör kapanmış kasa çalışıyor. Sorun ne bir türlü anlamıs değilim. Nette araştırdım iyice bana benzer sorun yaşayanların çoğu regeditten sorunlarını çözmüşler aynısını uyguladım ama maalesef tepkisi yine aynı oldu pcnin.Bunun dışında ram'in slotunu değiştirdim ekran kartını slottan çıkartıp tekrar iyice oturttum falan sonuc değişmedi.

Birde bu güç seçeneklerinden dem vurmuş bazı arkadaşlar çeşitli forum sitelerinde bende güç düğmesine basıldıgında pc yi kapat seçeneği seçili. yani o taraflarda bir sorun oldugunu düşünmüyorum. kurcaladım orayıda somut bişe bulamadım.

Bu işten anlıyan kim varsa bi el atın size zahmet şu pc ye uyuz olmaya basladım iyice her seferinde 5-6 saniye açma düğmesine basılı tutarak kapata kapata iyice gidecek bu gidişle.

Belki alakasız olucaktır ama ben size sorunu iyice ayrıntılı anlatayım belki bana göre alakasız gelen birşey önemli bir detaydır; pc yi kapattıgım zaman ne hikmetse mouse'un altındaki ışık falan sönyüo ama klavye nin num lock ışığı yanık duruyor. sorun klavyedendir dedim başka klavye denedim yine aynı.

sorunu çözen varmı ? yardımcı olurmusunuz ? aramadığım yer kalmadı..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder