27 Kasım 2012 Salı

System Progressive Protection Sorunu!!!

SORU : Beyler bu illete bulaşmış bulunmaktayım hangi cehennemden geldiyse bilgisayarıma allah belasını versin. Silemiyorum bilgisayarı kullandırtmıyo bana çıldırıcam beyler regclean falan yüklü ama açamıyorum regclean virüslü diyip açtırtmıyo beyler bir yardım eli uzatın ?


CEVAP 1: Merhaba . Bu virüs aktif haldeyken windows görev yöneticisine girebilmek için; bilgisayarım, yerel disk (C): Windows, system32 ye girin T harfine basarak taskmgr yi bul (görev yönetici) ve masa üstüne kopyala ismini "explorer" olarak değiştir ve aç burdan işlemlere gir System Progressive Protection bulup yada bulamazsanız bütün işlemleri sonlandırın.görev yöneticiden uygulamalara bas ve virüsün çalışıp çalışmadığına bak . yöneticiyi kapatıp masa üstünden sil. interneti aç ve Malwarebytes Anti-Malware programını free indir ve kur görüntülenen trojan ve spyların tamamını sil ve bilg. yeniden başlat . işlem tamamdır

CEVAP 2: Arkadaşlar bende bu sorunla karşılaştım Eset Online tarama ile tarama yaptık sonra Spyhunter, malware programları çalıştırıldı sorun düzeldi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder