3 Aralık 2012 Pazartesi

Iomega 1TB USB - Harici Hard Disk Sorunu Veri Kurtarma

SORU : Sorunum şu: Geçende harici diskim usb'de takılıydı ve laptop'um çok yavaşlamıştı. Harici diski Güvenli Kaldır'dan kaldır dedim ama kullanımda dedi, 10 dk sonra tekrar denedim yine kullanımda dedi ama hiçbirşey kullanmıyordum. Bende direk usb'den çıkardım (biliyorum kafasızlık ettim, direk çıkarmamam gerekiyordu ama bir anlık sinirle oldu işte), akşama tekrar bağladığımda her zaman olduğu gibi Iomega'nın açılışta şifre sorma ekranı geldi , şifremi girdim ve girdikten sonra windows diski biçimlendirmem gerektiği uyarısını gösterdi. Hızlı Biçimlendirmeden başka çarem olmadığını düşündüm ve hızlı biçimlendir ile formatladım (windows ile , herhangi bir program kullanmadım format için). Formattan sonra disk açıldı , sorun yok ve diskin içine hiçbirşey yazmadım. Dosyalarımı kurtarmam için hangi recovery programını tavsiye edersiniz ya da başka bir yolu var mıdır? Yaptığım tek şey "Hızlı Biçimlendirmek". Ben Power Data Recovery kullanan bir kullanıcıyım ve gayet memnunum, 1 TB harici almayı düşünüyorum ve power data recovery ile taratıp bulduklarını yeni hdd'ye kaydetmeyi planlıyorum. Başka bir yolu var mıdır? yada kullandığım programdan daha iyi bir recovery programı olduğunu düşünen var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim , bu hdd içindeki bilgilerim çok önemli , o yüzden hiçbirşey yapmadım hızlı formattan sonra, yavaş olsun , sağlam olsun ve en azından fotoğraf ve videolarımı kurtarabiliyim.


CEVAP: http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=recover-my-files&lid=1835cok ındırılenler kısmında kurtarma programları mevcut ..ısımlerıyle nette arastırma yapabılrsınız .. genelde cogu program mantıgı aynı fakat ıslevı farklı ..mesela sadece gerı donusum kutusu yada ctrl + delete seklınde masasutunden sılınen verılerı gerı getırmeye yarayanlar.... daha profesyonel verı kurtaranlar vs ... farklılık gosterebılıyor ...

hdd de bılgılerınızı tam olarak gerı getırebılecegınızı sanmıyorum ..ama umarım ısınıze yarayacak buyuk cogunlugu kurtarırsınız ..gecmıs olsun .

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder