31 Ocak 2013 Perşembe

Facebook onay kodu gelmiyor - Resimli çözüm

Facebook

Arkadaşlar hesabıma bir türlü giriş yapamıyorum. Aşağıdaki uyarı ekranı karşıma çıkıyor ama cep telefonum doğru olmasına rağmen onay kodu gelmiyor.Tekrar gönderi tıkladığımda da mesaj gelmiyor. Sorunu nasıl giderebilirim acaba ?

Evet arkadaşlar çözümü sonunda buldum. Bu durumla karşılaşanlara yardımcı olmak için burada yazmakta fayda görüyorum,

eger facebook hesabınız kitlendiyse,kurtarmak için telefonunuza gönderilen mesaj size ulaşmıyor ise yapmanız gerekenleri adım adım yazıyorum...

 

 

 
facebooksifre

  •  Araştırmalarım neticesinde yaptıklarım ;


Öncelikle eski bir cep telefonu bulun(Android vb. olmayan). Ben Nokia 1203 buldum ve sim kartımı taktım.
Sonraki yapmanız gereken farklı bir tarayıcıdan hesabınıza girmek. Ben Mozilla Firefox dan giriş yaptım ve sonunda sms bana ulaştı(15-20 saniye kadar sonra).

  • Tarayıcı çok önemli bir ayrıntı. Aslında önceden Nokia 1203 le denemiştim ama tarayıcı explorer ile göndermiştim sms ulaşmamıştı, explorer, chrome, hepsinde deneyin.


 

Başka bir yöntemde şudur ;


  • FACENİZE KAYITLI OLAN TELEFON NUMARASINI BAŞKA BİR FACEYE KAYITLAYIN SONRA FOTOĞRAFLA HESABINIZI DOĞRULAMA AÇILIYOR FOTOĞRAFLARI DOĞRUCA SEÇİN HESABINIZ AÇILIR BEN BÖYLE YAPTIM AÇTIM.


Şimdide benim bulduğum çözümü söylüyorum ;

  • Face hesabınıza giriş yaparken bi önce kullandığınız şifreyi girin, size diyecekki önceki bi şifreyi girdiniz bu siz değilmisiniz diyecek, sizde evet bu benim deyin ozaman yeni şifrenizi mail adresinize yollayayım diyecek....

  • Bukadar basit.. sorunu çözülenler yorum atarsa sevinirim.

  • SAYGILAR.


 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder