20 Ocak 2013 Pazar

WhatsApp resimli anlatım çözüm

iphoneturkeybizwhatsap0

WhatsApp Messenger mobil platformlar arası bir online mesajlaşma yazılımıdır. WhatsApp Messenger iPhone, BlackBerry, Symbian, Windows Phone ve Android işletim sistemli akıllı telefonlarda kullanılabilir durumdadır. Uygulamanın ücreti WhatsApp, BlackBerry, Symbian ve Androidkullanıcıları için yıllık 1,99$’dır. iPhone kullanıcıları ise AppStore’dan 0,99$’a indirebilir.

WhatsApp Messenger ile normal mesajlaşma yanında resim, müzik, video, sesli mesaj ve lokasyon gönderimi de yapılabilir. Ayrıca grup mesajlaşmasına da imkan tanır.
Push Notifications sayesinde program kapalı olduğunda bile mesajlar size ulaşır.

Eğer telefon rehberinizde WhatsApp kullananlar varsa program kullanan kişileri otomatik olarak WhatsApp’e ekler. Bunun için de programı ilk kez çalıştırırken telefon numaranız soruluyor.

Mesajlaşma sırasında eğer yazdığınızın yanında sadece bir tik işareti varsa bu mesajınız WhatsApp’in serverlarına ulaşmış demektir. İki tik çıkarsa da mesajınız, mesajlaştığınız kişinin cihazına ulaşmış demektir. Yani okunup okunmadığı değil sadece ulaşıp ulaşmadığı belli oluyor.

Eğer iPhone’da mesaj iletimi konusunda sorun yaşanıyorsa, ayarlarda bildirimler açık konuma getirilmelidir. Ayrıca rehberinizde bulunan mesajlaşmak istenmeyen kişileri de WhatsApp’in kendi ayarlar menüsünden engelleyebilirsiniz.

Şimdi uygulamanin özelliklerine biraz daha ayrıntılı bakalım;

iOS İçin Whatsapp Uygulaması:

Favorites: Favorites bölümünde, cihazimizda kayitli olan kisilerimizi ekleyebiliyorsunuz. (Hizli ulasabilmek için)

Status: Burada, diger cihazlarda ismimizin altinda gözükebilen küçük bir not ekleyebiliyoruz.

Contacts: Bu bölümde ise, cihazimizda kayitli olan bütün kisilerimizi görebiliyoruz.
Istedigimiz birisine mesaj gönderebilmek için, o kisinin üzerine tikliyoruz.

Chat settings:

Name: Buradan, karsi taraftaki kisiye mesaj attigimizda, ismimizin nasil gözükücegini ayarliyoruz.

Chatwallpaper: Chat ekraninin arka planini buradan degistirebilirsiniz.

Show Preview: Bu özelligi kapattigimizda ise, birisi mesaj gonderdiginde mesajin içerigini gizliyor. (Kilit ekraninda)

Message timestamp: Bu özellik sayesinde, gönderdiginiz her mesajin yaninda, gönderdiginiz saat yaziyor..

Save incoming media:Gönderilen video, resmi kaydetmenizi saglar.

Blocked: Bu özellik sayesinde, istediginiz kisileri engelleyebilirsiniz.

 

Uygulama bizim telefon numaramızı kullanıcı adı olarak kullanıyor. Girdiğimiz telefon numarasının bize ait olduğundan emin olmak için de bu numaraya SMS atarak bir onay kodu gönderiyor. Bu onay kodunu girdikten sonra da uygulama aktif hale geliyor.

 

Uygulamanın telefon numaramızı kullanmasının en büyük nedeni de adres defterimizdeki WhatsApp kullanan arkadaşlarımızı Favorilerde otomatik olarak göstermesidir.

 

Bu ilk aşamada bizden istenen bir isim var ki bu kullanıcı adı değil. Sadece uygulama açık değilken bir mesaj geldiğinde bildirim (push notification) ekranında arkadaşımıza görünecek ismimiz.
Bu arada uygulamanın mesajlaşma yetenekleri oldukça yüksek. Yani sadece yazı, resim veya video değil, örneğin bulunduğumuz konumu da uygulama içerisindeki haritada gösterecek şekilde kolayca paylaşabiliyoruz.

 

1.Take Photo or Video’yla yeni bir resim veya yeni bir video çekip yollayabilirsiniz.
2.Choose Existing ile cihazinizda bulunan bir video’yu veya bir resmi karsi tarafa gönderebilirsiniz.
3.Audio Note’la sesimizi kaydedip, yollayabilirsiniz.
4.Share Contact ile karsi tarafa cihazinizda kayitli olan bir kişiye gönderebilirsiniz. (Telefon numarasini)
5.Share location ile karsi tarafa nerede bulundugunuzu göstertebilirsiniz. (Harita üzerinden)

Önemli Not: Uygulama en başta bir kerelik SMS onayı istediğinden WhatsApp’dan sadece iPhone kullanıcıları faydalanabilir. Ayrıca gönderilen mesajların operatörünüzle ve klasik SMS teknolojisi ile bir alakası yoktur. Dolayısıyla bu mesajlardan dolayı SMS ücretlendirmesi olmaz. WhatsApp mesajlaşma için sadece internet bağlantınızı kullanır. Telefon numaranız sadece bir nevi kullanıcı adı olarak kullanılır.

Android İçin WhatsApp Uygulaması:

Android kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan WhatsApp Messenger, sizi bir nevi operatörlere, dolayısıyla da tarife ve koşullara bağımsız hale getiriyor. Listenizdeki tüm WhatsApp kullanan kişilerle ücretsiz mesajlaşmanız için tek ihtiyacınız olan şey internet.

WhatsApp'ı yükledikten sonra, numaranızı isteyen bir kutu çıkıyor. Bu kutuya, +90 olmaksızın numaranızın gerisini yazdıktan sonra, göndere basmak sizin WhatsApp'a girişinizi sağlıyor. Bu evreden sonra sizin yapmanız gereken şey telefonunuzun rehberiyle, WhatsApp'ın rehberinin senkronizasyonunu beklemek.Rehberimizde kayıtlı kişilerin hangilerinin WhatsApp kullandığını öğrendikten sonra işlem tamamlanıyor. Artık listenizden bulunan kişinin üzerine tıklayıp, ücretsiz olarak mesaj göndermek için hiç bir engelimiz kalmadı. Kullanışlı bir mesajlaşma ekranı sunan Whatsapp, karşılıklı görüşmeyi iPhone tarzında bize sunuyor. Bu ekranı özelleştirmek, kendi istediğiniz arkaplanları uygulamak, konuşma balonlarının renklerini değiştirmek sizin elinizde.Konuşmalarımızı bitirdikten sonra, mesaj kutumuzda son görüştüğümüz kişiler, son yaptığımız ortak konuşmaları bulabiliyoruz. Sık konuştuğumuz kişileri rahatlıkla bulmamıza da imkan veren mesaj kutusu, WhatsApp'ın kısayoluna tıkladığınızda karşınıza gelen ilk ekran.Her platformdaki kullanıcıları, operatör, tarife ve ücret ayırmaksızın buluşturan, çok hızlı ve stabil bir şekilde birbirine bağlayan WhatsApp programı, bizce yeni nesil tüm akıllı telefonların vazgeçilmez uygulamaları arasındadır. Tabii Wi-Fi ile bağlanmadığınız noktalarda 3G ile bağlanıp mesaj göndermek için yine operatörünüzün internet tarfilerinden yararlanmanız gerekiyor. En azından her yöne aynı kb gönderim yaptığı için operatör farkı olmuyor.

Uygulamanın aynı zamanda iPhone, Symbian ve BlackBerry versiyonu da bulunuyor.
WHATSAPP could not connect hatasi ÇÖZÜMÜ...


http://forum.donanimhaber.com/m_54469921/mpage_1/f_y/key_//tm.htm
Whatsapp Messenger TÜRKÇE YAMA


http://forum.donanimhaber.com/m_65054742/mpage_1/f_/key_//tm.htm#65054742
Whatsapp "göndermek" yazısını değiştirme


http://resim.donanimhaber.com/m_65330385/mpage_1/f_y/key_//tm.htm#65330385

Teşekkürler ; GeCCe

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder