26 Şubat 2013 Salı

22find kaldırma - resimli anlatım

Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde hızlı bir şekilde yayılan ve kullanıcıların internet tarayıcılarının ayarlarını değiştirerek tarayıcı anasayfalarını 22find yapan bir uygulama birçoğumuzun canını sıkmaktaydı. İşin kötüsü kullanıcılar bu uygulamanın nasıl yüklendiğinin farkına bile varamıyorlardı. Hatta isim vermek gibi olmasıneditörlerimizden Mystrandel isimli bir arkadaşımız da bu illete yakalanmış, yoğun üzüntülerini bizlerle paylaşmıştı. Bir kere anasayfanız 22find olarak değiştikten sonra tarayıcı ayarlarından anasayfanızı değiştirmeniz geçici bir çözüm oluyor, bir sonraki tarayıcı açılışınızda 22find tekrar geri geliyordu. İşte format atmadan 22find nasıl kaldırılır bu yazımızın konusu.

Yapmamız gereken işlemleri 4 aşamada gruplandırabiliriz:

  1. "Program Ekle Kaldır"dan 22find programını kaldırma

  2. Tarayıcılardaki 22find eklentilerini kaldırma

  3. Tarayıcı kısayollarını düzenleme

  4. Başlangıçta aktif olan uygulamaları düzenleme


1. Aşama:

Denetim Masası/Program Ekle Kaldır'dan "CheckRun22find_uninstaller"i kaldırın:
22find kaldırma-1

2. Aşama:

Google Chrome için:
22find kaldırma-2

Firefox İçin:
22find kaldırma-firefox-1

22find kaldırma-firefox-2

3. Aşama:

 
22find kaldırma-3

Genel olarak hedef kısmındaki ...tarayıcı ismi.exe" den sonraki bütün girdileri silin. Örneğin; ".....firefox.exe" http:/www.22find... diye görünen hedef kısmındaki http:/www.22find... girdilerini silmek gibi. Aynı şekilde internet explorerdaki ".....iexplore.exe"den sonraki girdileri temizleyin.

4. Aşama:

22find kaldırma-4

Windows 8'de bu aşamayı görev çubuğuna sağ tıkladıktan sonra görev yöneticisini açarak yapabilirsiniz. Görev yöneticisi açıldığında "Başlangıç" sekmesini seçerek 22 find ile ilgili uygulamaları devredışı bırakıp, programın bulunduğu konumdaki 22find dosyalarını silmeniz gerekir.
22find kaldırma-5

En son olarak tarayıcı anasayfalarınızı tarayıcı ayarlarınızdan değiştirerek problemi sonlandırabilirsiniz. Geçmiş olsun

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder