22find kaldırma – resimli anlatım

26 Şubat 2013 | By | 5 Cevaplar More

Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde hızlı bir şekilde yayılan ve kullanıcıların internet tarayıcılarının ayarlarını değiştirerek tarayıcı anasayfalarını 22find yapan bir uygulama birçoğumuzun canını sıkmaktaydı. İşin kötüsü kullanıcılar bu uygulamanın nasıl yüklendiğinin farkına bile varamıyorlardı. Hatta isim vermek gibi olmasın

editörlerimizden Mystrandel isimli bir arkadaşımız da bu illete yakalanmış, yoğun üzüntülerini bizlerle paylaşmıştı. Bir kere anasayfanız 22find olarak değiştikten sonra tarayıcı ayarlarından anasayfanızı değiştirmeniz geçici bir çözüm oluyor, bir sonraki tarayıcı açılışınızda 22find tekrar geri geliyordu. İşte format atmadan 22find nasıl kaldırılır bu yazımızın konusu.

Yapmamız gereken işlemleri 4 aşamada gruplandırabiliriz:

 1. “Program Ekle Kaldır”dan 22find programını kaldırma
 2. Tarayıcılardaki 22find eklentilerini kaldırma
 3. Tarayıcı kısayollarını düzenleme
 4. Başlangıçta aktif olan uygulamaları düzenleme

1. Aşama:

Denetim Masası/Program Ekle Kaldır’dan “CheckRun22find_uninstaller”i kaldırın:

22find kaldırma-1

2. Aşama:

Google Chrome için:

22find kaldırma-2

Firefox İçin:

22find kaldırma-firefox-1
22find kaldırma-firefox-2

3. Aşama:

 

22find kaldırma-3

Genel olarak hedef kısmındaki …tarayıcı ismi.exe” den sonraki bütün girdileri silin. Örneğin; “…..firefox.exe” http:/www.22find… diye görünen hedef kısmındaki http:/www.22find… girdilerini silmek gibi. Aynı şekilde internet explorerdaki “…..iexplore.exe”den sonraki girdileri temizleyin.

4. Aşama:

22find kaldırma-4

Windows 8‘de bu aşamayı görev çubuğuna sağ tıkladıktan sonra görev yöneticisini açarak yapabilirsiniz. Görev yöneticisi açıldığında “Başlangıç” sekmesini seçerek 22 find ile ilgili uygulamaları devredışı bırakıp, programın bulunduğu konumdaki 22find dosyalarını silmeniz gerekir.

22find kaldırma-5

En son olarak tarayıcı anasayfalarınızı tarayıcı ayarlarınızdan değiştirerek problemi sonlandırabilirsiniz. Geçmiş olsun


Category: Blog

Comments (5)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Murat diyor ki:

  buradan işini görüpde bi yazı bile yazmayan herkes top olsun…

 2. hüseyin diyor ki:

  arkadaşlar ben kolayını buldum öncelikle 22find ve o 365 denen dosyaları bilgisayardan tamamen silin (dikkat başlat cubuğunun yanındaki kısayolları oraya da gelebiliyor) ondan sonra internet sağlayıcınıza sağ tıklayın ve özellikler deyin hedef bul yapın iexplore var onada sağ tıklayıp göndere basıyorsunuz gelen kutucuktam masa üstüne koyyala deyin eski internet tarayıcınızı silip yeni attığınızı kullanın hayılı olsun artık 22find kalktı =)=)=)=)=)=)

 3. Meriç Burak Öz diyor ki:

  süper valla yapıcaz

 4. galip diyor ki:

  uzan tılarda denedim ve kaldırıldı çok sağol fakat bi iyilik yaptın diye millete küfretmeye gerek yoktu.

 5. Fırat Harputlu diyor ki:

  eline sağlık haci

Leave a Reply